У зв’язку із великою кількостю відвідувачів форум для водіїв було розташовано на окремому сайті, нижче посилання.

Ссылка на ФОРУМ для водителей 2024 — чтоб найти похожую тему и обсуждение дела о ДТП, найти порядок и сроки страховых выплат по полису ОСАГО (автогражданка), узнать отзывы о страховых компаниях Украины и о том, как они выплачивают страховки, а также если полицейский составил протокол по ст. 130 КУпАП, и другие «автодорожные» дела — с 10 апреля 2023 года нужно перейти по этой ссылке.

Также здесь вы можете зарегистрироваться на форуме и задать свой вопрос. Обращаем Ваше внимание, что ответы актуальны на дату публикации ответа.

При спілкуванні на Форумі  просимо вас вести себе пристойно та бути вічливим один із одним! 

Вы можете задать свой вопрос нашим экспертам или найти решение вопроса среди тем в форуме!

Навигация Форума
Вы должны войти, чтобы создавать сообщения и темы.

Не ввімкнув аварійку – готуйся до штрафу!

Без сумніву, не знайдеться такого водія, якого жодного разу не зупиняли співробітники патрульної поліції.

Причини зупинки можуть бути різними, чи то порушення Правил Дорожнього руху, чи якщо необхідно залучити водія транспортного засобу до надання допомоги іншим учасникам дорожнього руху або поліцейським або як свідка під час оформлення протоколів про адміністративні правопорушення чи матеріалів дорожньо-транспортних пригод, чи, наприклад, видима технічна несправність автомобіля.

Навіть за таких умов потрібно памятати, що свобода пересування є конституційним правом кожної людини, котра законно перебуває на території України(ст. 33 Конституції України), тому зупинка автомобіля повинна відбуватись на підставах та в порядку, передбачених Законом України «Про національну поліцію» та ПДР.

У  будь-якому разі працівник поліції зобов’язаний поінформувати водія про конкретну причину зупинення ним транспортного засобу з детальним описом підстави зупинки, визначеної у статті ЗУ «Про національну поліцію». На вимогу поліцейського зупинку варто здійснювати з дотриманням норм ПДР. Якщо поліцейський не може назвати причину зупинки, його подальші дії є незаконні і ви не зобов’язані їх виконувати.

Важлива інформація, яку дотримуються не всі водії, через що сплата адміністративного штрафу неминуча, це- при зупинці працівником поліції відповідно до п.9.9. Правил Дорожнього руху  включення аварійної сигналізації є обов’язковим при будь-яких обставинах. Тобто, навіть якщо Вас зупинив патрульний незаконно, не мав права зупиняти, не було доказів адміністративного правопорушення, все рівно після зупинки автомобіля необхідно включити відповідно до правил аварійну сигналізацію.

Штраф у випадку порушення цього правила є неминучим, незалежно від того, вчинили Ви правопорушення чи ні. Відповідно до ч. 2 ст. 122 КУпАП порушення правил руху автомагістралями, користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 50 штрафних балів. Тобто За порушення зазначених вимог на водія може бути накладено штраф у розмірі 425 грн.

Видатний мислитель Барух Спіноза писав, що “Ignoratia non est argumentum” незнання не є аргументом. Як і у  нашому випадку, незнання закону та правил ПДР , як би цього не бажати, не звільняє від відповідальності.