получить страховку автоадвокат черних

 

     Ваш автомобіль потрапив у ДТП. Ви є потерпілою особою, а інший водій є винуватцем ДТП. Ви вже подали заяву про проведення страхової виплати та пакет документів до страхової компанії винної особи, та страховий експерт вже оглянув ваш автомобіль.

Буває, що страхова компанія виплачує страховку у меншому розмірі, ніж реально необхідно на ремонт автомобіля.

Страховики часто кажуть про фізичний знос автомобіля, та що цей показник значно зменшує розмір страховки. Що ж це таке, коефіцієнт фізичного зносу автомобіля?

Страховий адвокат (АвтоАдвокат) в Києві та Харковітри кроки для отримання страхової виплати — куди та коли звертатися для отримання страховки.

Преш за все, розберемося, для чого водію страховий поліс.


  1. Страховку ОСЦПВ зобов’язаний мати кожен водій

Кожен водій має мати діючий страховий поліс – це стосується автомобілів, автобусів, мотоциклів.

Проте є випадки, коли водій може не мати цей поліс, наприклад, це учасники бойових дій, інваліди війни та I групи. Якщо вони стають винуватцями аварії, то страхову виплату потерпілій особі здійснює Моторне транспортне страхове бюро України (МТСБУ).


  1. Для чого потрібен поліс ОСЦПВ водію?

В разі якщо водій є винуватцем ДТП, то його страхова компанія здійснює виплату потерпілому за пошкоджений автомобіль та витрати на лікування. Саме страхова компанія, а не водій, відшкодовує заподіяну внаслідок ДТП шкоду.

На сьогодні законодавчо закріплені мінімальні ліміти відповідальності за страховим полісом ОСЦПВ:

 130 000 грн. – на ремонт автомобіля;

260 000 грн. – на лікування потерпілого від ДТП;

Це вказані мінімальні ліміти, та за додаткову плату у страховій компанії можна збільшити ці ліміти, що і радимо робити водіям.

Проте, страхова компанія платить НЕ збитки від ДТП, а лише сплачує страхову виплату, що розраховується у порядку, встановленому Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», надалі Закон.

Тут важливо пам’ятати про значення коефіцієнту зносу, бо цей показник може значно знизити розмір страхової виплати.


Як отримати страхову виплату після ДТП в максимальному розмірі — читати тут.

  1. Коли застосовується коефіцієнт зносу за полісом ОСЦПВ, та який його розмір?

Коли автомобіль не новий та він використовувався певний час, то він втрачає у своїй вартості. Також втрачають вартість і його окремі деталі, цей показник і є коефіціентом зносу.

Для автомобіля знос починають рахувати, якщо є хоча б одна із наступних умов:

  • Якщо автомобіль старше 5 років – це стосується авто, яке випущено на заводах країн СНД та колишнього СРСР;
  • Автомобіль старше 7 років, випущене в країнах за межами СНД;
  • вантажні авто, причепи/напівпричепи, автобуси після 3 і 4 років експлуатації, якщо випущені в СНД і на заводах за межами СНД відповідно;
  • машина інтенсивно експлуатується, та реальний пробіг вдвічі вищий за нормативний, наприклад використання під таксі;
  • є наскрізна корозія кузовних деталей, деформовані елементи;
  • був ремонт хоча б однієї деталі кузова – рихтування, фарбування, або є певне деформування деталі кузова – значні подряпини на бампері;
  • мототехніка, старше 5 років.

Цей коефіцієнт зносу НЕ застосовується, якщо автомобіль молодше вказаного віку, коли жодна деталь не ремонтувалася та не фарбувалася, а також на автомобілі немає істотних пошкоджень.

Разом із ти, це показник зносу буде максимально жорстким (його коефіцієнт складе 0,7), якщо ваш авто будь-якого типу старше 12 років. За умови капітального ремонту машина оцінюється менше – за коефіцієнтом 0,5.

Якщо страховик зафіксує на вашому новому автомобілі 2022 року випуску будь-яке пошкодження, що не пов’язане із ДТП (значна подряпина на бампері, ушкодження на двері, вм’ятина на криші авто), то страхова може вже застосовувати цей коефіцієнт зносу, але він буде мінімальним, наприклад 0,3.

Є спеціальна формула, по який розраховується це коефіцієнт зносу, — вона зазначена у п. 8.2 Методики товарознавчої експертизи та оцінки колісних транспортних засобів, затвердженої наказом № 142/5/2092 від 24.11.2003 року.

Суть цього коефіцієнту зносу зводиться до того, що страхова виплачує не 100 відсотків вартості пошкодженої деталі, а лише 30 %, або 50 %, або 70 % від повної вартості нової деталі, в залежності від значення цього коефіцієнту. Відповідно і зменшується загальний розмір страхового відшкодування.

  1. Як збільшити розмір страхової виплати після ДТП?

Страховим компаніям вигідніше, щоб страхова виплата була визначена в меншому розмірі. Також страховик може здійснити цю виплату впродовж 90 днів із дати подачі потерпілим ПИСЬМОВОЇ ЗАЯВИ про проведення страхової виплати та надання всіх необхідних документів – копія паспорту, коду, копія свідоцтва про реєстрацію на автомобіль, копія посвідчення водія, копія страхового полісу.

Також для проведення виплати варто надати в страхову компанію постанову суду завірену у встановленому законом порядку (із гербовою печаткою) про визнання іншого водія винним у ДТП – як правило, це постанова суду по справі за ст. 124 КУпАП – за скоєння ДТП без постраждалих.

Інколи страхова компанія застосовує занадто великий коефіцієнт зносу деталей авто, інколи взагалі страхова не мала права його застосовувати. Бувають випадки, коли страхова компанія не зазначає у протоколі огляду ТЗ всі пошкоджені деталі, а лише зазначає частину деталей, а скриті пошкодження залишаються без уваги, що також впливає на розмір страхової виплати, та знижує цей розмір.

Бувають випадки, коли водій підпадає під регресні умови договору зі страховою компанією і зобов’язаний частково відшкодувати її цю страхову виплату.

Щоб не втратити нерви, час і гроші, залучайте до справи страхового юриста та незалежного оцінювача.

Адвокат по ДТП супроводить підписання договорів зі страховою, проаналізує ДТП, перевірить, чи є підстави для застосування коефіцієнту зносу.

АвтоАдвокат (страховий адвокат) перевірить розрахунок загального збитку, із тим, щоб власник автомобіля зміг отримати відповідну реальності суму компенсації і своєчасну виплату.


Звернутися до АвтоАдвоката (адвоката по ДТП у Києві, Харкові) — по страховим спорам можна за телефоном — 068-203-23-23,
Написати своє запитання Адвокату по ДТП у телеграм.

 

 

 

Добавить комментарий