Судове рішення № 1

Водій на автомобілі виїжджав на перехрестя із другорядної дороги та скоїв зіткнення із скутером, що рухався по головній дорозі. Внаслідок ДТП водій скутера потрапив до лікарні із переломом ноги.

Була порушена справа по ч. 1 ст. 286 КК України — за скоєння ДТП, внаслідок якого учасник отримав тілесні ушкодження середньої тяжкості.  Слідчий вилучив автомобіль та помістив його штрафмайданчик на зберігання. Суд виніс ухвалу про накладення арешту на автомобіль водія.

Можливе покарання за ч. 1 ст. 286 КК — обмеження волі на строк до трьох (!) років або штраф від 51 000 грн., із обовʼязковим позбавленням права керування автомобілем на строк до трьох років.

Водій відразу після ДТП звернувся до Адвоката по ДТП Черних І.О. 

ДТП сталося 22.08.2023 року, та вже 22.11.2023 року по справі ДТП із постраждалим (ст. 286) суд прийняв остаточне рішення на користь нашого клієнта. 

Результат —  кримінальну справу по ДТП за ст. 286 КК закрито, ухвала суду від 22.11.2023 року — суд звільнив водія від кримінальної відповідальності (без покарання та без позбавлення права керування автомобілем), зняв арешт із автомобіля та повернув його законному власнику. 

Копію ухвали суду про закриття провадження по справі за фактом ДТП додаємо. 

Жовт 286 -1-min
Жовт 286 -4-min

Судове рішення № 2

Водій, керуючи автомобілем, скоїв наїзд на пішохода, який переходив дорогу у темну пору доби. Пішохід отримав тілесні ушкодження — перелом гомілки (тілесні ушкодження середньго ступеня тяжкості). 

Результат — закриття кримінальної справи у зв’язку із відсутністю у потерпілого претензій до обвинуваченого.

     Пішохід був доставлений до лікарні у зв’язку з отриманням після ДТП тілесних ушкоджень – перелому гомілки та численних забитих місць. Відомості про цей факт було внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 286 Кримінального кодексу України, щодо кримінального провадження (справи) розпочалося досудове розслідування.         Було проведено допит водія та пішохода, проведено слідчий експеримент за їх участю. З урахуванням усіх обставин справи адвокатом було вироблено стратегію дій у справі, і також було відшкодовано збитки потерпілому пішоходу з урахуванням підтвердженого розміру витрачених ним грошей на лікування та з урахуванням отримання страхової виплати за страховим полісом водія.

         Результат у справі — у першому судовому засіданні провадження у справі було припинено, судимість у водія відсутня, додаткове покарання у вигляді позбавлення права керувати всіма транспортними засобами не застосовувалося. 

         Вирок суду додаємо. 

 

1 (1)
2 (1)

 

Судове рішення № 3

Сталося ДТП за участю двох автомобілів, в одному автомобілі троє осіб отримали значні тілесні ушкодження. Водій та потерпілі не змогли договоритися про порядок вішкодування шкоди, заподіяної внаслідок ДТП, справа дійшла до суду. До нас звернувся обвинувачений. 

Результат — обвинувачений водія було звільнено від  основного покарання із випробуванням та було встановлено іспитовий строк 1 рік. Водійське посвідчення залишилося у водія. 

 

Водій керуючи технічно справним транспортним засобом, грубо порушив ПДР, а саме вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху України, згідно з яким:

— п.12.1. «Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним»,

та не впоравшись із керуванням допустив зіткнення з іншим автомобілем, у зв’язку із чим, водію цього автомобіля та пассажирам автомобіля згідно з висновку судово-медичних експертиз були заподіяні тілесні ушкодження середньої тяжкосі.  

 

За кваліфікованою допомогою адвокатів та експертів компанії «АвтоАдвокат» була розроблена стратегія захисту водія автомобіля.

За допомогою АвтоАдвоката суд вирішив можливим на підставі ст.75 Кримінального кодексу України звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання з випробовуванням та встановив іспитовий строк 1 рік, при цьому суд вирішив не застосовувати додаткове покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами. 

Вирок суду додаємо. 

 

Вирок 1
Вирок 2
Вирок 3