У зв’язку із великою кількостю відвідувачів форум для водіїв було розташовано на окремому сайті, нижче посилання.

Ссылка на ФОРУМ для водителей 2024 — чтоб найти похожую тему и обсуждение дела о ДТП, найти порядок и сроки страховых выплат по полису ОСАГО (автогражданка), узнать отзывы о страховых компаниях Украины и о том, как они выплачивают страховки, а также если полицейский составил протокол по ст. 130 КУпАП, и другие «автодорожные» дела — с 10 апреля 2023 года нужно перейти по этой ссылке.

Также здесь вы можете зарегистрироваться на форуме и задать свой вопрос. Обращаем Ваше внимание, что ответы актуальны на дату публикации ответа.

При спілкуванні на Форумі  просимо вас вести себе пристойно та бути вічливим один із одним! 

Вы можете задать свой вопрос нашим экспертам или найти решение вопроса среди тем в форуме!

Навигация Форума
Вы должны войти, чтобы создавать сообщения и темы.

Хто має нести відповідальність за спричинений збиток через поганий стан доріг?

На жаль дорожньо-транспортні пригоди через погані дороги та вибоїни на них не рідкісне явище. Кожен водій проходить це випробування дорогою до роботи, магазинів, розважальних центрів, чи прямуючи на відпочинок. Найчастіше «в ямах» ламаються амортизатори, гнуться диски і рвуться шини.
Але як потрапивши у вибоїну на дорозі не попрощатися з автомобілем та грошима на його ремонт?
04 червня 2018 року Постановою ВС у справі №№ 760/9273/16-ц визначено, що відшкодовувати шкоду, завдану внаслідок поганого стану доріг повинні власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи.

Звернемо увагу як саме це аргументовано:

Статтею 9 Закону України «Про дорожній рух» передбачено, що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить, у тому числі, компенсація витрат власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортні пригоди сталися з причин незадовільного експлуатаційного утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, за рішеннями судових органів.
Згідно статті 21 Закону України «Про дорожній рух» органи місцевого самоврядування, що управляють функціонуванням та розвитком вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, відповідають за:
1) стан вулиць і доріг міст та інших населених пунктів відповідно до діючих норм, у тому числі щодо безпеки руху транспортних засобів і пішоходів;
2) якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання вулиць і доріг міст та інших населених пунктів;
3) розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв;
4) відшкодування збитків користувачам вулиць і доріг міст та інших населених пунктів, що виникли через їх незадовільний стан, у порядку, визначеному законом.
Відповідно до пункту 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правил користування ними та охорони, затверджених постановою Кабінету міністрів України № 198 від 30 березня 1994 року (далі - Правила) передбачено, що ремонт і утримання дорожніх об'єктів, що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору, а тих, що перебувають у комунальній власності - відповідними комунальними дорожньо-експлуатаційними організаціями.
Пунктом 11 Правил встановлено, що власники дорожніх об'єктів або уповноважені ними органи, дорожньо-експлуатаційні організації зобов'язані: своєчасно і якісно виконувати експлуатаційні роботи відповідно до технічних правил з дотриманням норм і стандартів з безпеки руху; постійно контролювати експлуатаційний стан усіх елементів дорожніх об'єктів та негайно усувати виявлені пошкодження чи інші перешкоди в дорожньому русі; вирішувати питання забезпечення експлуатації дорожніх об'єктів у надзвичайних ситуаціях, за несприятливих погодно-кліматичних умов, у разі деформації та пошкодження елементів дорожніх об'єктів, аварії на підземних комунікаціях і виникнення інших перешкод у дорожньому русі й разом із спеціалізованими службами організації дорожнього руху і за погодженням з Державтоінспекцією оперативно вносити зміни до порядку організації дорожнього руху; відшкодовувати в установленому законодавством порядку збитки власникам транспортних засобів, якщо дорожньо-транспортна пригода сталася внаслідок незадовільного утримання доріг, вулиць, залізничних переїздів. Вказані правила є обов'язковими для їх власників або уповноважених ними органів, організацій, що здійснюють ремонт і утримання дорожніх об'єктів і користувачів.

ПОСИЛАННЯ НА ПОСТАНОВУ  ВСУ  від 4 червня 2018 року,  справа № 760/9273/16-ц

Але потрібно пам’ятати, що підставою для відшкодування збитків є наявність повного складу правопорушення, а саме:

1. протиправна поведінка, дія чи бездіяльність;
2. збиточний результат такої поведінки – збитки;
3. причинний зв'язок між подією і збитками;
4. вина, як суб’єктивний елемент складу правопорушення.

Якщо трапилася поломка автомобіля через стан доріг Ваш алгоритм дій повинен бути таким:

-потрібно зупинити авто і обов’язково включити аварійку, щоб не порушувати п 9.9 ПДР України;
-потім сфотографувати на телефон чи камеру з різних боків авто та вибоїни на дорозі;
-зупинити свідків, які зможуть підтвердити обставини автодорожньої ситуації;
-викликати співробітників поліції та працівників автодорожньої служби, які повинні скласти акт дорожньої ситуації та взяти собі копію акту;
-з цією копією акту, що підтверджує, що поломка сталася через стан дороги, та фотографіями направлятися до суду;

Тобто, відповідно до законодавства водії мають право на відшкодування збитків, завданих внаслідок невідповідності стану автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів вимогам безпеки руху у порядку, визначеному законом. Органи місцевого самоврядування є органами, на які покладено обов’язок відшкодовувати такі збитки.
У їх віданні знаходяться вулиці і дороги міст та інших населених пунктів, вони здійснюють загальне управління їх функціонуванням та розвитком і відповідають за роботи з їх проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання.

Однак, на практиці часто зустрічаються випадки коли співробітники поліції, що приїхали на місце ДТП, складають протокол на водія автомобіля по ст. 124 КУпАП, а саме за скоєння ДТП, та забирають у водія водійське посвідчення, а замість видають тимчасовий дозвіл на керування транспортним засобом. Після чого водію через суд необхідно буде доводити свою невинуватість у скоєні ДТП, що забирає багато часу та грошей.
Рекомендуємо , у разі настання такого випадку та пошкодження вашого автомобіля, відразу звертатися до спеціалізованої компанії АвтоАдвокат, наші спеціалісти допоможуть Вам швидко та оперативно розібратися з Вашою ситуацією та отримати відшкодування заподіяних збитків.

ЗВ’ЯЗАТИСЯ З АВТОАДВОКАТОМ МОЖНА ТУТ.

ПАМ’ЯТКИ ДЛЯ ВОДІЯ В АВТОМОБІЛЬ ТУТ.