Виплата МТСБУ
 
Коли саме страхову виплату може здійснити МТСБУ — Моторно (транспортне) страхове бюро України.

      Після ДТП водії не завжди знають, коли МТСБУ може виплатити страхове відшкодування, то коли варто туди звертатися. На практиці дуже часто трапляються випадки, коли водій може отримати страховку, але він не подає своєчасно пакет документів до МТСБУ, та втрачає у подальшому право на отримання коштів. 

       Відповідно до ст. 39 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (далі – ЗУ «Про ОСЦПВНТЗ»)  – Моторне (транспортне) страхове бюро України (далі – МТСБУ) є єдиним об’єднанням страховиків, які здійснюють обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів за шкоду, заподіяну третім особам.

Випадки, коли водію необхідно звертатися до МТСБУ.

        Відповідно до ст.41 Закону України «Про ОСЦПВНТЗ», МТСБУ за рахунок коштів фонду захисту потерпілих відшкодовує шкоду на умовах, визначених цим Законом, у разі її заподіяння:

         Тобто, в інших випадках, що не передбачений цією статтею 41, водій повинен звертатися до своєї страхової компанії, або до страхової компанії винної особи, що винна у ДТП. 
Якщо у винуватця немає страховки — порядок отримання страхової виплати з МТСБУ . 
Який строк для звернення водія (власника автомобіля) до МТСБУ?

Відповідно до  ст.33 Закону України «Про ОСЦПВНТЗ» встановлює, що у разі настання дорожньо-транспортної пригоди, яка може бути підставою для здійснення страхового відшкодування (регламентної виплати), водій транспортного засобу, причетний до такої пригоди, зобов’язаний, зокрема:

«невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня настання дорожньо-транспортної пригоди, письмово надати страховику, з яким укладено договір обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності (а у випадках, передбачених статтею 41 цього Закону, – МТСБУ), повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду встановленого МТСБУ зразка, а також відомості про місцезнаходження свого транспортного засобу та пошкодженого майна, контактний телефон та свою адресу. Якщо водій транспортного засобу з поважних причин не мав змоги виконати зазначений обов’язок, він має підтвердити це документально (наприклад, у випадку проходження лікування — це може бути лист непрацездатності із лікарні).

Для потерпілого встановлений інший строк звернення до МТСБУ — це 1 рік. Потерпілому необхідно подати заяву про проведення страхової виплати із обґрунтуванням підстав здійснення виплати страховки, а також надати відповідні документи, на підтвердження цих підстав.

Радимо звертатися за страховою виплатою якнайшвидше, щоб у представника  МТСБУ (експерта, страхового комісара) була змога своєчасно та повно перевірити обставини ДТП — встановити розмір збитків, шляхом дослідження пошкодженого автомобіля, або звернутися до органів поліції чи суду із метою витребування необхідних документів для здійснення виплати, наприклад, для отриманн постанови суду про визнання водія винним у скоєнні ДТП за ст. 124 КУпАП.

Отже, строк та порядок звернення з заявою про настання ДТП, що до страховика, що до МТСБУ майже однаковий, однак до МТСБУ необхідно звертатися лише у прямо передбачених випадках, що вказані у  ст.41 Закону України «Про ОСЦПВНТЗ».

Замовити послугу АвтоАдвоката «Під ключ» ⟨