У зв’язку із великою кількостю відвідувачів форум для водіїв було розташовано на окремому сайті, нижче посилання.

Ссылка на ФОРУМ для водителей 2025 — чтоб найти похожую тему и обсуждение дела о ДТП, найти порядок и сроки страховых выплат по полису ОСАГО (автогражданка), узнать отзывы о страховых компаниях Украины и о том, как они выплачивают страховки, а также если полицейский составил протокол по ст. 130 КУпАП, и другие «автодорожные» дела — с 10 апреля 2023 года нужно перейти по этой ссылке.

Также здесь вы можете зарегистрироваться на форуме и задать свой вопрос. Обращаем Ваше внимание, что ответы актуальны на дату публикации ответа.

При спілкуванні на Форумі  просимо вас вести себе пристойно та бути вічливим один із одним! 

Вы можете задать свой вопрос нашим экспертам или найти решение вопроса среди тем в форуме!

Навигация Форума
Вы должны войти, чтобы создавать сообщения и темы.

Покарання за ДТП із потерпілими – стаття 286-1 КК - водій у стані сп’яніння, чи можна отримати умовно?

Чи є правильним, що пʼяним водіям, що скоїли ДТП із постраждалими - тільки реальний строк?
Так, якщо сів пʼяний за кермо і постраждала людина - то необхідно давати реальний строк водію
Ні, повинна бути альтернатива позбавленню волі, та інколи доцільно призначати водію штраф
Залежить від конкретних обставин, чи відшкодована шкода, чому водій сів за кермо пʼяним, та інше

 У випадку визнання водія винним по кримінальній справі за ст. 286-1 Кримінального кодексу — ДТП з постраждалими, що вчинене водієм у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніннядо водія застосовується тільки реальне покарання, і найчастіше — це позбавлення волі на строк від одного року.

      Тобто, у за ст. 286-1 КК неможливе звільнення особи від відбування покарання із випробуванням у відповідності до вимог ст. 75 КК України. Законом заборонено застосовувати випробування (умовний строк) по таких справах – коли водій скоїв ДТП із постраждалими (загиблим) у стані сп’яніння. Крім того, до водія застосовується додатково покарання у вигляді позбавлення права керувати автомобілем — на строк від 3 років. 
     Це стосується і тих випадків, коли потерпілий після ДТП отримав лише тілесні ушкодження середньої тяжкості – це будь-який перелом кістки в тілі (наприклад, перелом одного пальця), або якщо потерпілий проходив лікування у лікарні протягом 21 дня.
    ВАЖЛИВО! Суд може застосувати до водія вимоги ст. 69 КК України – призначення більш м’якого покарання, ніж передбачено законом.
    Наприклад, суд може замість позбавлення волі, яке безальтернативно передбачено у статті 286-1, призначити водію покарання у вигляді штрафу, проте, для цього мають бути підстави.
    Так, за наявності кількох обставин, що пом’якшують покарання та істотно знижують ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення, з урахуванням особи винного суд, умотивувавши своє рішення, може, призначити основне покарання, нижче від найнижчої межі, встановленої в санкції статті, або перейти до іншого, більш м’якого виду основного покарання, не зазначеного в санкції статті за це кримінальне правопорушення – в тому числі до покарання у вигляді штрафу.
    В таких випадках адвокат по ДТП допоможе зібрати необхідні докази та надати їх суду у встановленому законом порядку. В разі необхідності, адвокат може спрямувати адвокатський запит задля витребування певних відомостей щодо водія, або щодо стану здоров’я водія, або щодо наявності в нього певного статусу – наявність інвалідності, дітей чи непрацездатних осіб на утриманні.
     Адвокат по ДТП допоможе побудувати стратегію захисту, за допомогою якою у суду з’являться підстави для застосування до винного водія більш м’якого покарання, наприклад штрафу.
     В багатьох випадках має значення позиція водія по справі – чи визнає він свою вину, чи відшкодував він шкоду потерпілому чи родичам загиблого, та чи мають вони претензії до водія. Все це має суттєве значення для суду та для можливості призначення покарання, що не пов’язане із позбавленням волі.