дтп із постраждалими адвокат

            Покарання за статтею 286 Кримінального кодексу — за скоєння ДТП багато в чому залежить від тяжкості наслідків, що настали. Тому суд, враховуючи тяжкість правопорушення, особу винного та інші важливі обставини справи, може дійти висновку про можливість виправлення засудженого без відбування покарання, та суд може прийняти рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням.

Публикация на русском языке «Как получить условный срок по 286 ч. 2 — за ДТП с пострадавшими (смерть участника ДТП)»
Можна виділити наступні важливі обстаини, що впливають на покарання особи, винної у скоєні ДТП, в тому числі на можливість застосування судом звільнення від покарання із умовним строком — ст. 75 КК України:

ступінь тяжкості тілесних ушкоджень та наявність негативних наслідків для здоров’я потерпілого (тяжкі тілесні ушкодження, інвалідність, втрата працездатності, смерть);
— кількість постраждалих — одна особа, двоє, чи більше;
— від позиції винної особи -визнає або не визнає свою провину у скоєнні ДТП;
— від позиції потерпілого (родичів загиблого) по справі — потерпілий може висловитися щодо бажаного покарання для винуватця ДТП — щоб покарання було реальним та пов’язаним із позбавленням волі, чи щоб призначили мінімальне покарання условно із застосуванням ст. 75 КК України (із іспитовим строком);
— чи було відшкодовано матеріальну та моральну шкоду потерпілому — це одна з досить суттєвих обставин по справі, а також чи заявлений по справі цивільний позов, та чи особа добровільно відшкодувала заподіяну шкоду відразу після ДТП, чи вже після того, як справа була передана до суду;
— чи був водій або потерпілий у стані сп’яніння алкогольного чи іншого виду сп’яніння;
— який стан здоров’я винної особи, чи потребує лікування, якщо так, то якого саме, чи перебуває на обліку у психонервологічному диспансері, чи у наркологічному диспансері;
— чи знаходяться на утриманні у винної особи неповнолітні діти, або непрацездатні батьки, інші особи;
— інші дані, що характеризують винну особу — характеристики із місця роботи, характеристики із місця проживання, наявність постійного місця роботи, наявність інвалідності, чи притягався раніше до кримінальної чи адміністративної відповідальності, інші суттєві обставини;
— чи була надана перша допомога потерпілому відразу після ДТП;
— та від багатьох інших обставин.


      Всі ці обставини обставини необхідно підтверджувати належними доказами — адвокат може допомоги витребувати необхідні довідки із відповідних закладів (характеристики, відомості про стан здоров’я із лікарні, відомості про трудовий стаж, тощо).

       Можливе покарання за скоєння ДТП із постраждалими із середньою тяжкістю тілесних ушкоджень (ч. 1 ст. 286 КК України) — штраф від 51 000 грн., або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років.

      Покарання за скоєння ДТП із постраждалим із тяжкими тілесними ушкодженнями, або якщо наступила смерть (ч. 2. ст. 286 КК України) — караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

       ВАЖЛИВО! За ч. 1 ст. 286 КК України суд, при наявності адвоката та грамотно побудовоної позиції, в більшості випадків призначає покарання у вигляді штрафу. Інколи за ДТП може бути покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років але умовно, тобто суд водночас звільняє обвинуваченого від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України – із встановленням випробувального терміну. У разі якщо засуджений протягом випробувального терміну (від однієї до трьох років) не вчинить нового злочину і виконає покладені нею обов’язки він звільняється від відбування покарання.

       За ч. 2 ст. 286 КК України суд має призначити покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років. Суд також може застосувати звільнення від відбування покарання на підставі ст. 75 КК України — тобто призначити покарання умовно, без реального вдбування у виправній колонії.

           В разі ДТП, краще відразу звернутися до адвоката по ДТП за конслультацією, адвокат допоможе мінімізувати можливі негативні наслідки після ДТП, та мінімізувати можливе покарання. Зв’язатися із адвокатом по ДТП можна тут.

Добавить комментарий