Іноземцям дозволяється ввозити на митну територію України автомобілі особистого користування на строк до одного року – в режимі тимчасового ввезення.  Однак як бути, якщо з Ви не встигли вчасно вивезти автомобіль за кордон та зробити перезаїзд?

            У такому випадку необхідно звернутися до відповідної регіональної митниці ДФС із заявою про продовження строку тимчасового ввезення громадянином-нерезидентом на митну територію України транспортного засобу особистого користування, інакше Вам загрожують санкції:

  • за прострочення не більше, ніж на три доби – попередження або штраф у розмірі 50 НМДГ (850 грн);
  • за прострочення більше, ніж на три доби, але не більше, ніж на десять діб – штраф у розмірі 300 НМДГ (5 100 грн);
  • за прострочення більше, ніж на десять діб, але не більше, ніж на двадцять діб – штраф у розмірі 1 000 НМДГ (17 000 грн);
  • за прострочення більше, ніж на двадцять діб – штраф у розмірі 2 000 НМДГ (34 000 грн);
  • за прострочення більше, ніж на двадцять діб, але не більше, ніж на тридцять діб – штраф у розмірі 5 000 НМДГ (85 000 грн);
  • за прострочення більше, ніж на тридцять діб, а так само втрата у цих транспортних засобів, у тому числі їх розкомплектування – штраф у розмірі 10 000 НМДГ (170 000 грн) або конфіскація цих транспортних засобів.

З яких причин можливо продовжити строк?

Причини пропуску строку мають бути поважними (обставини непереборної сили або особисті обставини громадян, які є документально підтвердженими на момент перетину митного кордону території України):

1) тяжка хвороба або захворювання, яке перешкоджало перетину митного кордону у встановлений строк, що підтверджується медичною документацією установленої форми.

2) народження дитини, смерть близьких родичів, що підтверджуються відповідним свідоцтвом установленої форми;

3) технічна неможливість перетину митного кордону у зв’язку із несправністю транспортного засобу, що підтверджується відповідною документацією з СТО: актом виконаних робіт, актом передавання-приймання транспортного засобу для надання послуг з технічного обслуговування і ремонту, актом передавання-приймання транспортного засобу після надання послуг з технічного обслуговування та ремонту, нарядом-замовленням на надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісного транспортного засобу, рахунком-фактурою, які оформлені у відповідності до Правил надання послуг з технічного обслуговування і ремонту колісних транспортних засобів. До цих документів також додається копія свідоцтва ФОП, виписка з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців;

4) обставини непереборної сили: виняткові погодні умови та стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, просідання і зсув грунту), страйк, оголошена або неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, масові заворушення, протиправні дії третіх осіб, карантин.

Важливим є те, що ці обставини мають бути наявними та документально підтвердженими на момент перетину державного кордону!

Яким чином продовжується строк?

         Строк тимчасового ввезення громадянином-нерезидентом на митну територію України транспортного засобу особистого користування може бути продовжений не більше, ніж на 60 днів шляхом поставлення відповідної резолюції, тобто граничної дати перебігу строку.

Строк продовжено. Як діяти далі?

            Вам необхідно здійснити вивезення і повторне ввезення автомобілю на митну територію України – так званий перезаїзд. З цією метою Ви звертаєтеся до пункту прикордонного і митного контролю з наступним пакетом документів:

1) паспорт для виїзду за кордон;

2) посвідчення водія;

3) свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу;

4) копію заяви про продовження строку тимчасового ввезення транспортного засобу з документами, які підтверджують поважність пропуску такого строку (такі причини мають існувати до моменту перетину митного кордону України).

Нововедення! Для в’їзду в Україну іноземцям необхідно мати відповідний страховий поліс на COVID-19.

               Після того як Вам буде надано дозвіл перетнути митний кордон України, встановлений ст. 380 Митного кодексу України, обов’язок щодо тимчасового ввезення на митну територію України транспортних засобів строком на  1 рік вважається виконаним.

          Пам’ятайте, що при виникненні будь-яких непорозумінь краще звернутися до АвтоАдвоката та отримати корисні поради по захисту своїх інтересів. Оскільки провадження у справах щодо порушення митних правил мають свої особливості, то й захист має бути відповідним.

            Компанія АвтоАдвокат (адвокат по ДТП у м. Харкові) має висококваліфікованих адвокатів, а тому зможе надати правову допомогу як водіям так і пішоходам.          

Зв’язатися з адвокатами по ДТП можна тут. 

Записатися на консультацію до адвоката у зручний для Вас час можна за посиланням.