полиция драгер 2

       Чи законно зараз поліцейські використовують драгер 6820 для встановлення стану алкогольного сп’яніння водія? Чи потрібно колібрувати алкотестер кожні 6 місяців? — обговорення цього питання на форумі тут.

Зазначимо, що суди в більшості випадків приймають показання (роздрукований чек) алкотестеру драгер 6820 як належний та допустимий доказ, про це свідчить судова практика.


Але, необхідно пом’ятати, що поліцейські повинні дотримуватись вимог закону щодо порядку проходження водієм огляду на стан сп’яніння — цей порядок вказаний у ст. 266 КУпАП, Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом від 09.11.2015 № 1452/735.

Основні моменти при проходженні водієм огляду на стан сп’яніння — це наявність підстав для проведення такого огляду (запах алкоголю з порожнини рота, порушення координації рухів, порушення мови), наявність відеофіксації правопорушення, бажано, щоб були докази того, що особа керуваала автомобілем, на відео має бути обов’язково зафіксований факт пропонування водіяю пройти огляд на місці зупинки автомобіля за домомогою алкотестера (драгера), а якщо водій відмовився, то обов’язково поліціейський має запропонувати водію проїхати у медичний заклад для проходження огляду.

Більш детальна інформація — ПАМЯТКА для водіїв, якщо поліцейський намагається скласти протокол по ст. 130 КУпАП — за керування у стані сп’яніння.



         Стосовно строку калібрування драгеру 6820, дійсно, в інструкції є така вимога — щодо проведення калібрування алкотестеру кожні 6 місяців, але судова практика свідчить про те, що лише наявність порушення цієї вимоги щодо періоду калібрування газоаналізатора недостатньо для виправдання водія та не притягнення його до адміністративної відповідьаності по ст. 130й. Крім цього, суд аналізує в цілому обставини справи.

Наприклад, факт прострочки калібрування драгеру може зіграти роль, коли додатково також не збігаються показання драгеру в частині температури повітря — в роздруківці драгеру зазначено, що була температура повітря 5 градусів, тоді як у дійсності температура була близько 30 градусів відповідно до даних із Українського гідрометеорологічного центру. Крім того, водій візуально поводив себе цілком адекватно, та ніяких ознак сп’яніння в нього видно не було. Та свідок, який був на місці зупинки також вказав, що водій в цей день ніяких алкогольних напоїв не вживав. Можливо були ще якісь порушення порядку огляду на стан сп’яніння.


В такому випадку, суд може закрити провадження по справі та виправдати водія, не накладаючи на нього значний штраф — 17 000 грн., та не позбавляючи його права керування автомобілем.