проблесоквые маякчки адвокат

      Отримати консультацію АвтоАдвоката можна за телефоном —
набирай — 068-203-23-23.

       Майже не щодня автомобілістам доводиться зустрічатися із транспортними засобами патрульної поліції, що рухаюся зі спеціальними знаками. Мова йде про увімкнений проблисковий маячок – один із типів світлових попереджувальних вогнів, який встановлюються на дах автомобіля або над ним з метою попередження учасників дорожнього руху, встановлення пріоритетності руху або надання інших привілеїв спеціальним транспортним засобам.

         Порядком оформлення, видачі та обліку дозволів на встановлення та використання спеціальних звукових і світлових пристроїв синього кольору на транспортних засобах від 23 грудня 2019 року № 1080 (далі – Порядок) передбачено проблискові маячки червоного, синього та зелених кольорів.

КОЛІР МАЄ ЗНАЧЕННЯ!

Проблисковий маячок синього кольору.

             У разі наближення транспортного засобу з увімкненим синім проблисковим маячком та (або) спеціальним звуковим сигналом водії інших автомобілів, які можуть створювати йому перешкоду для руху, зобов’язані дати йому дорогу і забезпечити безперешкодний проїзд зазначеного транспортного засобу (і супроводжуваних ним транспортних засобів) (п.3.2 Правил дорожнього руху).

Проблисковий маячок червоного кольору.

        Поява цього спеціального знаку зобов’язує водія здійснити зупинку транспортного засобу. Згідно з п. 3.2 Правил дорожнього руху така зупинка має відбутися біля правого краю проїзної частини (на правому узбіччі). При цьому звертаємо Вашу увагу, що на дорозі з розділювальною смугою цю вимогу зобов’язані виконати водії транспортних засобів, що рухаються в попутному напрямку.

        Згідно з Порядком № 1080 спеціальні світлові сигнальні пристрої із світловими сигналами червоного кольору можуть установлюватися як додаткове обладнання до проблискового маячка синього кольору виключно на транспортних засобах патрульної поліції Національної поліції та відповідних підрозділів Національної поліції України, на які покладено обов’язки із забезпечення безпеки дорожнього руху.

       При цьому Розділом ІІІ Рух транспортних засобів із спеціальними знаками Правил дорожнього руху встановлено обов’язки щодо швидкісного режиму для водіїв при появі транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками, зокрема:

  • забороняється здійснювати обгін і випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього і червоного або лише червоного кольору та зеленого або синього і зеленого кольору і супроводжуваних ними транспортних засобів (колони), а також рухатися по суміжних смугах із швидкістю колони або займати місце в колоні.

      Звертаємо Вашу увагу, що обгін або випередження транспортних засобів з увімкненими проблисковими маячками синього кольору не вважається порушенням Правил дорожнього руку і є правомірним!

  • наближаючись до нерухомого транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком синього кольору та спеціальним звуковим сигналом (або без увімкненого спеціального звукового сигналу), що стоїть на узбіччі (біля проїзної частини) або на проїзній частині, водій повинен знизити швидкість до 40 км/год та в разі подання регулювальником відповідного сигналу зупинитися. Продовжувати рух можна лише з дозволу регулювальника. 

Проблисковий маячок зеленого кольору.

          Як правило є  найлояльнішим спеціальним знаком, що свідчить про скасування обмежень для руху транспортних засобів. Застосовується під час супроводження колони транспортних засобів.

        Так, відповідно до п. 3.3 Правил дорожнього руху якщо під час супроводження колони транспортних засобів на транспортному засобі, що рухається попереду колони, увімкнено проблискові маячки синього і червоного або лише червоного кольору, колону повинен замикати транспортний засіб з увімкненим зеленим або синім і зеленим проблисковими маячками, після проїзду якого скасовуються обмеження на рух інших транспортних засобів. 

Відповідальність водіїв за порушення ПДР

     За недотримання вищезазначених правил на порушників закону чекає притягнення до адміністративної відповідальності та накладення стягнення у вигляді  штрафу в розмірі тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (510 грн.).

      Якщо такі порушення спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян на винуватців чекає накладення стягнення у вигляді штрафу в розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн.) або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Пам’ятайте, що при виникненні будь-яких непорозумінь краще звернутися до АвтоАдвоката – спеціаліста по розслідуванню справ з ДТП та отримати корисні поради по захисту своїх інтересів.

        Оскільки провадження у справах щодо порушення правил дорожнього руху мають свої особливості, то й захист має бути відповідним.

         Компанія АвтоАдвокат (адвокат по ДТП у м. Харкові) має висококваліфікованих адвокатів, а тому зможе надати правову допомогу як водіям так і пішоходам. 

Записатися на консультацію до адвоката по ДТП у зручний для Вас час можна за посиланням.