Страхова компанія проводить страхову виплату у розмірі та у порядку, встановленому Законом України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», а не проводить відшкодування відновлюваного ремонту пошкодженого автомобіля.
Тобто, розмір страховки, який отримує водій, як правило, є меньшим, від тієї суми, що водію необхідно витратити на реальний ремонт свого автомобіля, і ось чому.
Тобто, наприклад вартість ремонту автомобіля складає 100 000 грн. Цей ремонт включає купівлю нових запчастин — наприклад 60 000 грн., та ремонтні роботи — 40 000 грн. В певних випадках страхова може нарахвати знос на деталі автомобіля (інколи знос може бути до 70 відсотків), та визначити страхову виплату на рівні 60 000 грн. — 20 000 грн. — вартість деталей автомобіля із врахуванням фізичного зносу, плюс вартість робіт — 40 000 грн. Крім того, страхова компанія може відрахувати податок на додану вартість — ПДВ — 20%, та франшизу — якщо вона є за умовами полісу автоцивілки.
Як результат, водій может отримати «на руки» десь 50 000 грн., тобто, в два рази меньше, ніж реально потрібно на ремонт авто.
Коли саме страхова компанія може нарахувати фізичний знос на деталі при розрахунку страхової суми?
Якщо у Вас новий автомобіль — до 7 років іномарка, до 5 років вітчизняного виробництва, і якщо він не битий та його деталі не фарбувалися, – знос страховою компанією НЕ нараховується та страхова виплачує повністю суму, необхідну для ремонту автомобіля, за вирахуванням франшизи та ПДВ (якщо ви його не платили, про це розповімо нижче).
Наприклад, автомобілі, що придбані на аукціоні США ( Copart, IAAI, Manheim та інші) та ввезені із Америки, за він кодом легко перевірити на наявність пошкоджень у минулому, та навіть можно отримати фотографії із пошкодженнями автомобіля, тому на ці автомобілі буде нараховуватися знос, навіть якщо ці автомобілі майже нові та 2022 року випуску.
Якщо у вас битий автомобіль (був у ДТП, чи іншим шляхом отримував пошкодження), або будь-які його деталі ремонтувалися або фарбувалися, незалежно від року його випуску, — знос буде нарахований. Також, якщо у вас перевищений середній річний пробіг для даної категорії автомобіля (автомобіль міг використовуватися під таксі), знос також нараховується.
ВИСНОВОК: Отже, якщо у вас автомобіль іноземного виробництва, йому до 7 років, він не був у ДТП, не бітий та не фарбований, немає перевищення пробігу за річними показниками для данного автомобіля, то ви можете розраховувати на те, що страхова НЕ буде застосовувати коефіцієнт фізичного зносу. В іншому випадку, якщо хоча б один із цих факторов негативний, то страхова застосує цей коефіцієнт та зменьшить суму сттраховки до виплати, в залежності від обставин приблизно на 20 — 60 відсотків.
Надання квитанції про сплату ПДВ під час здійснення ремонтних робіт автомобіля – збільшить страхову виплату на + 20%.
Про наявність франшизи та розмір можна дізнатися із поліса автоцивілки, або дізнатися безпосередньо у страховій компанії винної особи. Цю сумму сплачу безпосередньо винна у ДТП особа.
Не поспішайте ремонтувати автомобіль — його спочатку має оглянути страховий комісар або Вам потрібно провести незалежну експертизу!