Від сьогодні, 25 березня 2020 року, за рішенням Уряду, на всій території України оголошено надзвичайну ситуацію – спеціальний тимчасовий правовий режим, який характеризується порушенням нормальних умов життєдіяльності населення у зв’язку з аварією, катастрофою, стихійним лихом або епідемією. На разі причиною введення надзвичайної ситуації є пандемія коронавірусу.

            Такий захід передбачений для того, щоб служби цивільного захисту населення могли працювати в спеціальному  режимі для протидії  розповсюдженню вірусу COVID-19 шляхом посилення охорони громадського порядку, інформування громадян, здійснення дезінфекції об’єктів і територій, проведення санітарно-гігієнічних протиепідемічних заходів.
           До того ж, служби цивільного захисту (аварійно-рятувальні та оперативно-рятувальні служби) наділені правом на тимчасову заборону або обмеження руху транспортних засобів і пішоходів поблизу та в межах зони надзвичайної ситуації.

        При цьому, звертаємо увагу усіх водіїв транспортних засобів, які пересуваються у межах декількох регіонів (областей), на те, що особливий порядок в’їзду та виїзду на територію, а також огляд транспортних засобів є заходами надзвичайного стану, які на разі не введені на території України та НЕ МОЖУТЬ застосовуватися за умов режиму надзвичайної ситуації.

            Слід пам’ятати, що на відміну від надзвичайного стану, режим надзвичайної ситуації не передбачає обмеження прав та свобод українців, а лише наділяє їх певними обов’язками.

       Так, у разі безпосередньої загрози життю або здоров’ю населення, для виведення чи вивезення основної частини населення із зони надзвичайної ситуації можуть бути залучені усі наявні транспортні засоби суб’єктів господарювання та громадян.

       Власникам, залучених транспортних засобів, має бути компенсована вартість надання послуг і розмір фактичних (понесених) витрат за рахунок коштів, що виділяються з відповідного бюджету на ліквідацію наслідків надзвичайної ситуації або усунення загрози її виникнення, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

            Разом з цим, відповідно до Кодексу цивільного захисту України, водії транспортних засобів, на вимогу, мають надавати послуги з перевезення населення у зв’язку з надзвичайною ситуацією. У випадку відмови, на порушників законодавства чекає притягнення до відповідальності та накладення санкцій у виді штрафу.

            Пам’ятайте, що при виникненні будь-яких деліктів, краще вчасно звернутися до АвтоАдвоката, та одержати дієві поради щодо захисту своїх прав та інтересів.  

Ви можете отримати консультацію адвоката ON-line або за телефоном у зручний для вас час. Записатися на консультацію можна за посиланням.