Порядок дій: якщо у винуватця ДТП немає автоцивілки, або страховий поліс на автомобіль прострочений та вже не діє, то відшкодувати збитки потерпілому власнику автомобіля може Моторне (транспортне) страхове бюро України (МТСБУ).
〉Замовити послугу АвтоАдвоката «Під ключ»
адвокат доводить справу до отримання страхової виплати: збирає всі необхідні документи, направляє їх до страхової компанії, замовляє експертну оцінку та інші дії. Можлива оплата послуг після фактичного отримання страхової виплати.
Порядок отримання страхової виплати із МТСБУ – якщо винуватець без страховки:
Для отримання виплати у потерпілої особи має бути діючий страховий поліс «автоцивілка», та необхідно дотримуватися порядку звернення до МТСБУ та надати необхідні документи.
1. Зробити фото місця ДТП, фото пошкоджень автомобіля
Дії водія на місці ДТП такі ж самі, детальний порядок тут.
Із важливого — зробіть фото протоколу за скоєне ДТП на винну особу, та фото схеми місця події. Також бажано на місці ДТП зробити фотографії місця події: детальні пошкодження автомобілів, а також необхідно зафіксувати проїзджу частину – де сталося зіткнення, дорожню розмітку, дорожні знаки. Перевірити наявність відео камери в місці ДТП.
2. Сфотографуйте або зафіксуйте анкетні дані іншого водія (Прізвище, ім’я, адреса).
За можливості, зробить копії документів винуватця – фото свідоцтва про реєстрацію автомобіля, копію посвідчення водія чи паспорту. Ці дані необхідні щоб в подальшому надати їх до МТСБУ, а також щоб в суді можна було знайти цю справу по ДТП.
3. Підготуйте та спрямуйте документи до МТСБУ
Необхідно звернутися до МТСБУ якнайшвидше, та надати у письмовому вигляді: повідомлення про ДТП, заяву про страхове відшкодування, схему ДТП із зазначенням механізму ДТП (ці документи можна знайти на офіційному сайті МТСБУ), та копії документів, що підтверджують право на отримання виплати:
⇒ копія паспорту, копія коду, що засвідчені підписом їх власника;
⇒ копія свідоцтва про реєстрацію на автомобіль, — заява про виплату страховки подається від власника автомобіля, або від представника, що має нотаріально посвідчену довіреність;
⇒ копія водійського посвідчення, особи, що керувала автомобілем на час ДТП;
⇒ довідку із банку із реквізитами рахунку для отримання страхової виплати, або ці реквізити можна зазначити у заяві;
⇒ постанова суду про притягнення водія до відповідальності за ст. 124 КУпАП (за скоєння ДТП). Якщо суд закрив провадження по справі за ст. 38 КУпАП – через те, що пройшов тримісячний строк з моменту ДТП, то в такому випадку отримання страховки може бути ускладненим.
4. Не ремонтувати авто після ДТП!
Після ДТП потрібно зберігати автомобіль у такому ж стані, який був відразу після зіткнення, та автомобіль не можна ремонтувати, поки його не огляне страховий експерт від МТСБУ, та поки він не зафіксує всі пошкодження автомобіля.
Необхідно пам’ятати, що частина пошкоджень автомобіля може бути скрита, та може бути виявлена не відразу, тому важливо, щоб експерт зафіксував у своєму акті всі пошкодження. Можливо, для цього необхідно буде підняти автомобіль на підйомнику СТО, та зняти певні деталі з авто, або розібрати, це варто заздалегідь спланувати.
За умови, якщо правильно скласти документи (заяви, повідомлення, завірити копії) та подати їх в установленому порядку до МТСБУ то власник автомобіля отримає страхову виплату в розмірі, що розрахує страховий експерт після огляду автомобіля.
Строк виплати страховки – 90 днів із моменту подачі заяви про проведення страхової виплати. МТСБУ може призупинити виплату страховки до отримання необхідних документів, наприклад до отримання постанови суду про притягнення винного водія до адміністративної відповідальності за ст. 124 КУпАП.
Такий порядок передбачений у Законі України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів». Після проведення страхової виплати, МТСБУ звертається із регресним позовом до винуватця ДТП та стягує сплачену суму потерпілому із винної особи.
Якщо винуватець ДТП (без автоцивілки) згоден відшкодувати заподіяні збитки, то звертатися до МТСБУ не потрібно. Тут має значення розмір та порядок відшкодування заподіяної шкоди – правильно визначити суму ремонту автомобіля, щоб її було достатньо для відновлення автомобіля. В цьому разі потерпілому достатньо написати розписку про отримання грошових коштів на ремонт в звичайній письмовій формі.
В чому полягає допомога АвтоАдвоката — послуга «Під ключ»:
1. Адвокат допоможе зібрати всі необхідні документи, — напише заяву про страхове відшкодування з урахуванням конкретних обставин Вашої справи, заповнить повідомлення про ДТП, допоможе скласти пояснення з приводу ДТП, та відобразить схему ДТП;
2. Сформує необхідний пакет документів для МТСБУ — необхідні копії документів завірить, в разі необхідності витребує (наприклад постанову суду по ст. 124) та відправить документи до МТСБУ;
3. Організує проведення огляду автомобіля представником МТСБУ — страховим експертом задля складення переліку пошкоджених деталей автомобіля та встановлення розміру заподіяних збитків та розміру страхової виплати. В разі необхідності допоможе організувати проведення незалежної автотоварознавчої експертизи щодо розміру заподіяної шкоди, що заподіяна володільцеві автомобіля через пошкодження.
4. Проконтролює отримання МТСБУ всіх документів для проведення страхової виплати, та щоб виплата була проведена у найкоротші строки, та рамках 90-денного строку. В разі необхідності спряму адвокатський запит із метою пришвидшення проведення страхої виплати та зʼясування інформації по справі — розмір страхового відшкодування, строки виплати.
⟩Замовити послугу АвтоАдвоката «Під ключ» ⟨