1. Подати страховику особи, відповідальної за ДТП, повідомлення про ДТП ([1]).

Строк: невідкладно, не пізніше трьох робочих днів з дня настання ДТП.

        Також протягом 10 днів з дня подання повідомлення про ДТП, страховик зобов’язаний направити свого представника (працівника, аварійного комісара або експерта) для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків. За цей час, на вас покладається обов’язок відповідального зберігання автомобіля, у тому вигляді, який воно мало після ДТП. Продаж та / або ремонт транспортного засобу до огляду його єкспертом чи страховим комісаром заборонено.

2. Подати страховику особи, відповідальної за настання ДТП, заяву про страхове відшкодування.

             Перед цим рекомендуємо скерувати відповідну заяву до страховика, з яким Ви уклали Договір обов’язкової участі страхування цивільно-правової відповідальності.

      У випадку, якщо «Ваш» страховик, включений до Переліку страховиків-членів МТСБУ, які є учасниками Угоди про пряме врегулювання збитків, а страховик особи, відповідальної за ДТП, ухилився від виконання свого обов’язку, Ви зможете отримати страхове відшкодування від компанії, де застрахували свою цивільно-правову відповідальність.

     Звернення спершу до страховика особи, відповідальної за ДТП позбавляє права скористатися системою прямого врегулювання збитків.

           Строк: ст. 35 Закону України «Про загальнообов’язкове страхування власників наземних транспортних засобів» встановлює строк 30 днів з дня подання повідомлення про ДТП. Однак ми рекомендуємо подавати ці документи якнайшвидше, з наступною метою:

  • оптимізації та економії Вашого часу на виготовлення додаткових копій та відвідин страховика, оскільки необхідно додати:
  • копію паспорту;
  • копію ідентифікаційного коду;
  • копію пенсійного посвідчення / посвідчення учасників бойових дій тощо (за наявності);
  • копію свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу;
  • копію посвідчення водія;
  • копію полісу обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності;
  • відомості про банківські реквізити;
  • фото- відеоматеріали з місця ДТП (за наявності і за бажанням);
  • зобразити схему ДТП на відведеному для цього бланку;
  • швидкого отримання страхового відшкодування, адже страховик, у випадку визнання події страховим випадком, зобов’язується виплатити суму страхового відшкодування протягом 90 днів саме з моменту отримання заяви про страхове відшкодування.

 

3. Очікуємо виплату страхового відшкодування на вказані банківській реквізити — 90 днів.

        Надаємо, що для цього страховик має 90 днів з дня подання Вами заяви про страхове відшкодування. За цей час, страхова компанія, у разі визнання майнових вимог, зобов’язується узгодити з Вами, розмір страхового відшкодування та виплатити його.

             Випадки, за яких страховик ВІДМОВЛЯЄ у виплаті страхового відшкодування передбачені ст. 37 вищевказаного Закону України — це навмисні дії особи, відповідальність якої застрахована (страхувальника), водія транспортного засобу або потерпілого, спрямовані на настання страхового випадку, вчинення особою, відповідальність якої застрахована (страхувальником), водієм транспортного засобу умисного кримінального правопорушення, невиконання потерпілим або іншою особою, яка має право на отримання відшкодування, своїх обов’язків, визначених цим Законом, неподання заяви про страхове відшкодування впродовж одного року, якщо шкода заподіяна майну потерпілого, і трьох років, якщо шкода заподіяна здоров’ю або життю потерпілого, з моменту скоєння дорожньо-транспортної пригоди;.

       Звертаємо Вашу увагу на те, що Ви маєте змогу за власною ініціативою звернутися за оцінкою вартості матеріального збитку до незалежного оцінювача (есперта Харківського НДЕКЦ МВС, або експерта Харківського НДІ судових експертиз ім. проф.Н.С.Бокаріуса), якщо вважаєте запропонований страховою компанією розмір страхового відшкодування занижченим. У такому випадку необхідно завчасно повідомити страховика про дату і час проведення огляду автомобіля, а також бажано надіслати копію звіту про оцінку вартості матеріального збитку.

4. Подаємо заяву про досудове врегулювання спору, у випадку прострочення страховиком, встановлених Законом, 90 днів.

       Разом з цим, рекомендуємо подати заяву про нарахування пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ у відповідності до ст. 36.5 Закону України «Про обов’язкове страхування власників наземних транспортних засобів».

         У випадку, якщо вищевказані механізми досудового врегулювання спору не діють, а страховик продовжує ухилятися від виконання свого обов’язку єдиним можливим способом отримання страхового відшкодування є звернення до суду з позовом про відшкодування шкоди.

 

       Пам’ятайте, що при виникненні будь-яких непорозумінь краще звернутися до АвтоАдвоката – спеціаліста по розслідуванню справ з ДТП та отримати корисні поради по захисту своїх інтересів.

         Оскільки провадження у справах щодо порушення правил дорожнього руху мають свої особливості, то й захист має бути відповідним.

        Компанія АвтоАдвокат (адвокат по ДТП у м. Харкові) має висококваліфікованих адвокатів, а тому зможе надати правову допомогу як водіям так і пішоходам.

       Записатися на консультацію до адвоката у зручний для Вас час можна за посиланням.

        

[1] Форми повідомлення про ДТП та заяви про страхове відшкодування розміщені на сайті МТСБУ за наступним посиланням: http://www.mtsbu.ua/ua/for_consumers/112814/