дтп без штрафа автоадвокат
          Дорожньо-транспортна пригода — подія, що сталася під час руху транспортного засобу, внаслідок якої отримали тілесні ушкодження люди чи завдані матеріальні збитки, в тому числі шляхом пошкодження автомобіля. Невтішна статистика ДТП на 2017 рік кількість дорожньо-транспортних пригод становила: — 162,526 ДТП, 34,677 — травмованих, 3,432 — загиблих. Кількість ДТП за 2018 року не зменшилася, причини ДТП найрізноманітніші.

Справи про дорожні події, що сталися під час руху транспортного засобу можуть розглядатися як в порядку адміністративного провадження, так і в порядку кримінального провадження (якщо наявні потерпілі).

         Тому, всі ДТП за наслідками можна поділити на дві категорії: 1) ДТП без постраждалих осіб і 2) ДТП з постраждалими (водії, пасажири, пішоходи).

Тобто, в  момент ДТП було пошкоджено транспортний засіб, а ушкоджень життю та здоров’ю не відбулося, то винна особа притягується до адміністративної відповідальності, передбаченою статтею 124 КУпАП, а якщо завдано здоров’ю шкоди, потерпілі є, то це вже кримінальна справа і це провадження буде розглядатися за Кримінально-процесуальним Кодексом, та це правопорушення передбачене статтею 286 Кримінального Кодексу України.

Дорожньо-транспортна пригода за ст. 124 Кодексом України про адміністративні правопорушення це — порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна- тягне за собою тягне за собою накладення штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року.

Отже, умовою настання відповідальності є «пошкодження транспортних засобів», тобто порушення має бути настільки суттєвим, щоб наслідком його стало пошкодження хоча б одно автомобіля.

Крім того, треба ще довести, що дійсно мало місце порушення Правил дорожнього руху. Адже згідно з п.26 постанови Пленуму Верховного Суду «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту, а також про адміністративні правопорушення на транспорті» від 23.12.2005 №14 «суб’єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст.124 КпАП, може бути будь-яка особа, яка бере безпосередню участь у процесі руху на дорозі як пішохід, водій, пасажир, погонич тварин».

 Під час порушення правил дорожнього руху, що призвело до пошкодження транспортних засобів, якщо улагодити подію європротоколом не вдалося (Європротокол — спеціальний уніфікований бланк, поширений на території Європи, зокрема Європейського Союзу, який заповнюється учасниками дорожньо-транспортної пригоди. На території України має назву «Повідомлення про ДТП». Європротокол можна використати при незначних ДТП, сума відшкодування шкоди не повинна перевищувати — 50 000 грн., всі водії – учасники ДТП — мають страховий поліс, та є тверезими), то після виклику патрульної поліції складаються документи дорожньо-транспортної пригоди (протокол, пояснення свідків, схема ДТП, додатки до схеми та інше) и протягом одного тижня матеріали передаються до суду.
Суд у судовому порядку постановляє рішення та вирішує про притягнення винної особи до адміністративної відповідальності відповідно до санкції статті 124 КУпАП:
-або штраф у розмірі 340 грн,
-або позбавлення права керувати транспортним засобом на строк від 6 місяців до 1 року.
 Хочу звернути увагу на ПОСТАНОВУ ПО справі, фото РІШЕННЯ ВИКЛАДЕНО ЗНИЗУ на цій сторінці.

Короткий виклад обставин. Керуючи своїм автомобілем Особа-1 не вибравши безпечної швидкості руху, не дотрималася безпечної дистанції, скоїла зіткнення з автомобілем Особа-2. У зв’язку з чим була заподіяна матеріальна шкода Особа-2.

Особа-1 звернулася до АвтоАдвоката задля отримання юридичної допомоги. За правовою допомогою адвоката Особа-1 надала пояснення, з яких вбачається, що вона повністю кається у скоєному, щиро визнає свою вину, вчинила правопорушення з необережності, так як не змогла вчасно зреагувати на маневри автомобіля попереду. Та просить суд закрити провадження у справі на підставі ст. 22 КУпАП та обмежитись усним зауваженням.

У судовому засіданні, суд заслухавши доводи та сторону захисту адвоката прийняв рішення, яким вийшов за межі санкції статті, та звільнив Особа-1 від адміністративної відповідальності обмежившись усним зауваженням. Дана постанова ніким не оскаржувалась та набрала законної сили.

Підсумовуючи, за допомогою Адвоката по ДТП та за допомогою правильно спланованої тактики захисту, Особа-1 не лише обмежилась усним зауваженням, але й не була притягнута до адміністративної відповідальності передбаченої статтею 124 КУпАП.
Варто зазначити, крім адміністративної чи кримінальної відповідальності, винний в ДТП буде нести ще й цивільно-правову відповідальність, коли необхідно відшкодувати завдану матеріальну та моральну шкоду потерпілим. Тому вчасно звертайтеся за правовою допомогою до АвтоАдвоката.
ПОСЛУГИ АДВОКАТА ПО ДТП В КИЄВІ ЧИ М. ХАРКОВІ та 10 ПРАКТИЧНИХ ПАРАД АВТОАДВОКАТА ПРИ ДТП ТУТ.
Постанова без штрафа ДТП авдокат по ДТП