старховая выплата получение адвокат дтп


              Наші спеціалісти – адвокати по ДТП в більшості випадків рекомендують клієнтам ЗАМОВЛЯТИ незалежне автотоварозначе дослідження або автотоварозначу експертизу щодо оцінки розміру матеріальної шкоди заподіяної власнику автомобіля внаслідок ДТП, а також щодо визначення ВТВ – втрати товарної вартості автомобіля задля реального визначення розміру збитків.
  В місті Харкові експертизу — оцінку збитків після ДТП можна заказати:
  1. у ХАРКІВСЬКОМУ НАУКОВО-ДОСЛІДНИЦЬКОМУ ЕКСПЕРТНО-КРИМІНАЛІСТИЧНОМУ ЦЕНТРІ МВС УКРАЇНИ, адреса — м. Харків, вул. Ковтуна, 34;
  2. у  ХАРКІВСЬКОМУ НДІ СУДОВИХ ЕКСПЕРТИЗ ім. проф.Н.С.Бокаріуса, адреса — м. Харків, вулиця Золочівська, 8A;
  3. у незалежних приватних оцінювачив, які мають дозвіл на проведення оцінки вартості збитків після ДТП.
      Наші адовкати допоможуть замовити проведення експертизи чи оцінки пошкодженного автомобіля, та проконтролюють проведення об’єктивної оцінки заподіяних збитків після ДТП, допоможуть визначити саме ринкову вартість заподіяної шкоди, та визначити дійсну вартість ремонту автомобіля. 

      Так, після ДТП водій автомобіля зобов’язаний повідомити страхову компанію винної особи про настання страхового випадку, тобто про ДТП.

       Протягом 10 робочих днів з дня отримання такого повідомлення про ДТП страховик або МТСБУ зобов’язані направити свого представника (працівника, аварійного комісара або експерта) на місце настання страхового випадку та/або до місцезнаходження пошкодженого майна для визначення причин настання страхового випадку та розміру збитків. (п. 34.2 ст. 34 Закону України «Про обов’язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів».)

      Деякі страхові компанії не зацікавлені в виплаті максимального розміру страхового відшкодування потерпілому – власнику пошкодженого автомобіля, тож висновок про розмір шкоди, наданий саме на замовлення страхової компанії, в цьому випадку може бути занищеним.
      Що найприкріше в даній ситуації так це те, що по-перше, розмір шкоди визначений страховою компанією буде значно меншим від реальних збитків, по-друге, нажаль, фактично виплачена сума страхового відшкодування найчастіше також менша, ніж та, що значиться у висновку оцінювача.

      На нашу думку, дуже великою помилкою потерпілого від ДТП є бажання якнайшвидше відремонтувати своє авто, що унеможливить проведення незалежної експертизи по визначенню вартості збитків після ДТП.

      Звісно, проведення незалежної оцінки потребує витрачання певної суми грошових коштів, які має понести саме потерпілий, та певного часу.

      Якщо не квапитися, і почекати принаймні до того моменту, коли буде відомий результат оцінки страхової компанії, та відомо, яке рішення про виплату та розмір страхового відшкодування прийнято страховою компанією, тоді доцільним є остаточне прийняття рішення щодо необхідності проведення незалежної оцінки саме на замовлення потерпілої особи.

НАЙПОШИРЕНІ ПИТАННЯ СТОСОВНО ПРОВЕДЕННЯ ЕКСПЕРТИЗИ АВТОМОБІЛЯ — ОЦІНКА ЗБИТКІВ ПІСЛЯ ДТП.


1. Які питання може вирішити експерт (оцінювач) при проведенні дослідження (експертизи) автомобіля після ДТП?

 Незалежна оцінка колісних транспортних засобів (звіт про оцінку шкоди, завданої власнику автомобіля) проводиться зокрема з метою:

—   визначення ринкової вартості автомобіля;  

—  визначення матеріальних збитків, завданих власнику в разі пошкодження автомобіля через ДТП, як з урахуванням фізичного зносу, так і без врахування фізичного зносу;

—   визначення вартості відновлювального ремонту автомобіля;

—   визначення вартості залишків автомобіля, якщо автомобіль не підлягає відновленню;

—   визначення величини втрати товарної вартості автомобіля, якщо автомобіль новий (до семи років, якщо іноземного виробництва), та не був раніше пошкоджений в результаті ДТП чи якимось іншим чином.

Всі ці показники та порядок їх визначення мають безпосередньо важливе значення для визначення належного розміру збитків, яка має бути стягнута з страхової компанії чи винної особи на користь потерпілого, та щоб цих коштів реально вистачило б на ремонт пошкодженого автомобіля.

2. Ким може бути проведена оцінка (експертиза) збитків заподіяних внаслідок пошкодження автомобіля?

 Незалежна оцінка може бути  проведена:

оцінювачем, в порядку передбаченому Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» іншими нормативними актами;

або експертом, на умовах і в порядку, передбачених Законом України «Про судову експертизу», з урахуванням особливостей, визначених Законом України «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» щодо методичного регулювання оцінки цього майна.

            Якщо Ви все ж вирішили замовити незалежну оцінку, бажано не затягувати і провести її якнайшвидше з моменту настання ДТП, щоб отримані Вашим автомобілем пошкодження потім не поставили під сумнів.

            Рекомендуємо викликати на експертний огляд автомобіля усіх учасників ДТП (та/або власників авто, які були учасниками ДТП), представників страхової компанії (в якій застраховано іншого водія), або інших заінтересованих осіб, шляхом спрямування їм повідомлень (лист, телеграма з повідомленням про вручення адресату) із значенням дати, місця та часу проведення огляду автомобіля (після  їх  узгодження з виконавцем  дослідження).

     З’явитися чи не з’явитися на огляд автомобіля це вже вирішать запрошені заінтересовані особи. У разі відсутності  в установлений час на місці огляду осіб, що  викликалися, огляд проводиться без їх участі, про що зазначається у звіті (акті), висновку.

     Виклик заінтересованих осіб необхідний для того, щоб висновок незалежної оцінки, проведений на Ваше замовлення, не був підданий сумніву та був належним доказом для суду, бо ви повідомили про місце та час проведення експертного огляду, та інша зацікавлена сторона могла прийняти участь у огляді та зазначити свої заперечення.

3. Для чого Вам знадобиться експертна оцінка збитків, заподіяних Вам внаслідок ДТП?

      Якщо розмір страхового відшкодування Вас не влаштує, і покриває лише частину витрат на ремонт авто, Ви можете направити копію експертизи (оцінки) у страхову компанію, і цей висновок незалежного експерта з великою вірогідністю вплине на прийняття рішення щодо призначення розміру відшкодування – страхова може перерахувати розмір визначеного розміру страхової виплати за вашим ДТП у відповідності до наданої вами експертизою. 

      Також, звертаючись до суду з позовом про відшкодування шкоди, у Вас вже буде висновок незалежного експерта, саме на підставі якого Ви будете стягувати завдані збитки з винної особи – з урахуванням реальних сум на проведення ремонту, з урахуванням втрати товарної вартості, з урахуванням можливих скритих пошкоджень автомобіля, які у більшості випадків вкрай тяжко відразу виявити та зафіксувати.

     Саме такий висновок буде належним та допустимим доказом у справі, та у суду будуть всі підстави розглянути справу та стягнути збитки зі страхової компанії чи з винної особи на підставі наданого вами звіту про оцінку, в якому будуть відображені  адекватні та реальні сума для проведення ремонту Вашого автомобіля.

 

     Звернутися до страхового адвоката та отримати консультацію можна за телефоном 068-203-23-23, або записатися на консультацію можна ТУТ.