Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом.

У відкритому судовому засіданні мають право бути присутніми будь-які особи.

Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео — та аудіо-запис з використанням портативних відео — та аудіо-технічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав.

Отже, проведення фото — та відео-зйомки в суді дозволено законом, але з певними обмеженнями. До останніх відносяться наявність дозволу суду та дотримання порядку, встановленого відповідним процесуальним кодексом.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.129 Конституції України однією з основних засад судочинства є гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами.

З урахуванням того, що суд зобов’язаний забезпечити гласність та відкритість під час розгляду справи про адміністративне правопорушення, особи, які беруть участь у провадженні в справі про адміністративне правопорушення мають право звернутися до суду з клопотанням про здійснення фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.

Однак, не завжди суд задовольняє вищевказане клопотання, що в більшості випадках призводить до порушення прав учасників провадження під час розгляду справи про адміністративне правопорушення. А тому, для повного, всебічного та своєчасного розгляду справи про адміністративне правопорушення необхідно звертатися до суду першої інстанції із письмовим клопотанням про здійснення фіксування судового процесу. При наявності письмового клопотання суд, в більшості випадків, задовольнить ваше клопотання.

Фіксування процесу технічними засобами це важлива гарантія дотримання судом ваших прав, бо аудіо запис буде містити весь хід судового засідання, а саме ваші пояснення, пояснення свідків по справі, всі ваші заявлені клопотання по справі, мотиви їх задоволення чи відхилення судом.

Та в разі, якщо суд не прийме необґрунтоване рішення, яке буде суперечить вашим поясненням, іншим доказам по справі, то у вас будуть всі підстави для оскарження цього рішення суду, та аудіо запис судового засідання буде одним важливих доказів по справі.