НАПОМИНАЕМ, ЧТО С 1 ОКТЯБРЯ ВОДИТЕЛЯМ АВТОМОБИЛЕЙ НЕОБХОДИМО ВКЛЮЧАТЬ ДНЕВНЫЕ ХОДОВЫЕ ОГНИ ИЛИ БЛИЖНИЙ СВЕТ ФАР ПРИ ДВИЖЕНИИ ВНЕ НАСЕЛЕННЫХ ПУНКТОВ. ЗА НАРУШЕНИЕ ПРЕДУСМОТРЕН ШТРАФ В РАЗМЕРЕ 425 ГРН.
Данное требование закреплено в п. 9.8 ПДР Украины, —
«с 1 октября по 1 мая на всех механических транспортных средствах вне населенных пунктов должны быть включены дневные ходовые огни, а в случае их отсутствия в конструкции транспортного средства — ближний свет фар.»
Данное требование обусловлено сокращением светового дня и погодными условиями, и, соответственно, необходимостью повышения видимости транспортного средства для других участников дорожного движения – других водителей и пешеходов.
За нарушение данного требования предусмотрена ответственность ч. 2 ст. 122 Кодекса Украины об административных нарушениях – штраф в размере 425 грн., —
«Нарушение водителями транспортных средств правил пользования внешними осветительными приборами или предупредительными сигналами при начале движения или изменении его направления, использование этих приборов и их переоборудование с нарушением требований соответствующих стандартов – влечет за собой штраф в размере 425 гривен.»
Связаться по телефону с АвтоАдвокатом здесь.
Бесплатная консультация автоюриста на форуме здесь.
Що все таки чекає водіїв, які їздять з порушенням пункту 9.8 ПДР, користування зовнішніми освітлювальними приладами? Не ведіться на провокацію інспекторів патрульної поліції, якщо забули включити зовнішні освітлювальні сигнали, адже за це передбачена не відповідальність у 425 гривень у відповідності до ч.2 ст122 КУпАП, а попередження відповідно до ст. 125 КУпАП.
Фактично, ч. 2 ст. 122 Кодексу про адміністративні правопорушення передбачає відповідальність за «порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку».
А п 9.8. говорить, що користуватися зовнішніми освітлювальними приборами потрібно користуватися під час руху, а не при початку руху, чи зміні напрямку.
П.9.8 ПДР параграф Попереджувальні сигнали Під час руху механічних транспортних засобів у світлу пору доби з метою позначення транспортного засобу, що рухається, ближнє світло фар повинно бути увімкнене. З 1 жовтня по 1 травня на всіх механічних транспортних засобах поза населеними пунктами повинні бути ввімкнені денні ходові вогні, а в разі їх відсутності в конструкції транспортного засобу — ближнє світло фар).
П. 9.8 ПДР передбачає ті випадки коли водій зобов’язаний користуватися ближнім світлом фар або денними ходовими вогнями, коли він уже здійснює рух, а не тільки його розпочинає.
В той же час в більшості постанов поліцейські обвинувачують водіїв за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами під час самого руху. А це не відповідає порушенням передбаченим ч.2 ст. 122 КУпАП.
Відповідальність за порушення правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами лише при початку руху чи зміні його напрямку, а з Правил дорожнього руху вбачається, що водіїв обвинувачують за порушення правил користування попереджувальними сигналами під час самого руху.
Таким чином, вчиняючи порушення вимог п. 9.8 ПДР, водій-правопорушник не може притягатися до відповідальності за інше правопорушення, яке він не вчиняв. Тобто, тим, що під час руху Ви не включили попереджувальні сигнали чи світлові прилади, Вас не можуть притягнути до відповідальності відповідно до ч. 2 ст.122 КУпАП, а лише при початку руху чи зміні напрямку. Довести той факт, що при початку руху Ви не включали зовнішні світлові сигнали неможливо.
Тобто, якщо Ви їхали без ввімкнених освітлювальних приладів і працівники патрульної поліції Вас зупинили, Ви не змінили напрям, ви рухалися, відповідальності за ч. 2 ст. 122 КУпАП не буде. Якщо в кодексі не вказаний штраф за таке правопорушення як рух без зовнішніх освітлювальних приладів, то в хід вступає стаття 125 КУпАП-інші правопорушення, згідно якої всі правопорушення не вказані у статтях 121-128, 129, 139, 140 виносяться ПОПЕРЕДЖЕННЯ.
Фактично, рух без увімкнених фар у вищезгаданих випадках буде порушенням, але відповідальність за це порушення настає згідно статті 125 Кодексу про адміністративні правопорушення, як за «інші порушення правил дорожнього руху» і тягне за собою лише попередження.
Рішення наведені нище приклад того, що використовувати їх при оскарженні відповідного штрафу має сенс:
http://reyestr.court.gov.ua/Review/63735607
http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/75779248
Спасибо большое за информацию.