Якщо інспектором поліції було винесено постанову про адміністративне правопорушення за порушення Правил дорожнього руху України, то особа, яка притягнена до адміністративної відповідальності повинна протягом 15 днів з дня отримання постанови оплатити штраф.
Якщо особа, не оплатила штраф протягом 15 днів, то постанова направляється до виконавчої служби і правопорушнику доведеться сплатити подвійний розмір штрафу та виконавчий збір.
В даному випадку ми розглянемо наступну ситуацію, яка взята з практики:
Ви – законослухняний водій, який протягом 15 днів з дня отримання постанови про адміністративне правопорушення за порушення Правил дорожнього руху (далі — Постанова) оплатили штраф, який зазначений в Постанові. Тож Ви на 100 % впевнені, що більше нічого платити не доведеться, а тим більше, що Ваш автомобіль не буде затриманий працівниками поліції.
Припустимо, що постанова була винесена 1 листопада 2017 року, а штраф був сплачений 10 листопада 2017 року в установі банку, та Ви отримали квитанцію про сплату штрафу.
У квітні 2018 року Ви, як завжди, ввечері залишаєте свій автомобіль на платній парковці. На другий день зранку автомобіля на парковці Ви не виявляєте. Працівники повідомляють, що вночі інспектори патрульної поліції завантажили Ваш автомобіль на евакуатор та забрали його.
Звернувшись у Управління патрульної поліції (далі — УПП), Вам повідомили, що транспортний засіб (далі -ТЗ) був тимчасово затриманий, оскільки перебуває у розшуку на підставі постанови державного виконавця та вручають Вам повідомлення про тимчасове затримання ТЗ.
На Ваші аргументи з приводу того, що штраф був вчасно сплачений, працівники УПП не звертають уваги та рекомендують звернутися до виконавчої служби.
Ви звертаєтесь до виконавчої служби в прийомний час ( а це по 2 години 2 рази на тиждень) де державний виконавець, повідомляє Вам, що закрити виконавче провадження та скасувати постанову по розшук ТЗ він матиме право лише після того, як Ви надасте йому оригінал квитанції про сплату штрафу та квитанцію про сплату виконавчого збору.
Нажаль, не завжди зберігаються усі квитанції, тож у разі її втрати, Вам ще доведеться отримувати у відповідному банку дублікат.
При цьому не виключено, що Вам доведеться не тільки оплатити виконавчий збір, а ще раз оплатити штраф в подвійному розмірі. Тобто є велика ймовірність, що Ви загалом оплатите штраф у трикратному розмірі.
Потім звісно виконавче провадження закриють, розшук скасують і Ви зможете отримати свій ТЗ.
Однак це ще не все!!!
Для того, щоб забрати Ваш ТЗ доведеться оплатити витрати за доставку транспортного засобу на спецмайданчик за допомогою евакуатора та послуги за зберігання тимчасово затриманого транспортного засобу на спецмайданчику.
Якщо у Вас виникла така ситуація (або колись виникне), Ви має право в судовому порядку оскаржити дії виконавчої служби протягом 10 днів з дня коли Вам стало відомо про порушення Ваших прав та отримати відшкодування матеріальної та моральної шкоди від держави.
Якщо Ви опинитеся у схожій ситуації, радимо ВАМ:
1. Після того, як Вам інспектор вручить постанову про накладення штрафу – необхідно оплатити її, при цьому в установі банку Ви повинні повідомити серію та номер постанови, перевірте уважно ці дані! У випадку помилки хоча б одній цифрі, в базі не буде інформації про оплату Вами штрафу!
2. Щоб точно з Вами не трапилася вище наведена ситуація, то радимо надати копію квитанції до органів патрульної поліції! В такому випадку вони ще раз перевірять інформацію про наявність у Вас неоплачених штрафів, та оновлять в базі актуальну інформацію.
3. У випадку, якщо Вам на пошту прийшло будь-яке повідомлення з органів виконавчої служби, необхідно з’явитися до цієї виконавчої служби та перевірити, що це за справа, та в разі необхідності надати їм ОРИГІНАЛ (чи належним чином завірену копію) квитанції про сплату штрафу під підпис, та затребувати ПОСТАНОВУ про закінчення виконавчого провадження, у зв’язку з добровільно сплаченим штрафом, та ПЕРЕВІРИТИ, чи були накладені на Вас чи Ваше майно які-небудь обтяження – обмеження виїзду за кордон, арешт автомобіля, арешт квартири чи дому, та інше.