У зв’язку із великою кількостю відвідувачів форум для водіїв було розташовано на окремому сайті, нижче посилання.

Ссылка на ФОРУМ для водителей 2024 — чтоб найти похожую тему и обсуждение дела о ДТП, найти порядок и сроки страховых выплат по полису ОСАГО (автогражданка), узнать отзывы о страховых компаниях Украины и о том, как они выплачивают страховки, а также если полицейский составил протокол по ст. 130 КУпАП, и другие «автодорожные» дела — с 10 апреля 2023 года нужно перейти по этой ссылке.

Также здесь вы можете зарегистрироваться на форуме и задать свой вопрос. Обращаем Ваше внимание, что ответы актуальны на дату публикации ответа.

При спілкуванні на Форумі  просимо вас вести себе пристойно та бути вічливим один із одним! 

Вы можете задать свой вопрос нашим экспертам или найти решение вопроса среди тем в форуме!

Навигация Форума
Вы должны войти, чтобы создавать сообщения и темы.

ЗА ЯКІ ПОРУШЕННЯ ПДР У ВАС МОЖУТЬ ВИЛУЧИТИ ВОДІЙСЬКЕ ПОСВІДЧЕННЯ? ПОРЯДОК ПОВЕРНЕННЯ ПРАВ.

У житті трапляються різні випадки, і від вчинення правопорушення чи випадкової суспільно-шкідливої поведінки застрахуватися не можна. Водію необхідно знати, за які порушення працівники поліції можуть вилучати водійське посвідчення, та пам’ятати  що при вилученні посвідчення дається тимчасове посвідчення водія, дійсне протягом трьох місяців.
Якою ж нормою передбачене тимчасове вилучення посвідчення водія? 

Стаття 265-1 КУпАП Тимчасове вилучення посвідчення водія:

у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник уповноваженого підрозділу тимчасово вилучає посвідчення водія до набрання законної сили постановою у справі про адміністративне правопорушення, але не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення, і видає тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами.

 

Статті КУпАП, санкція яких передбачає вилучення посвідчення водія, тобто у яких випадках працівники поліції можуть вилучити водійське посвідчення:

 

-ч.4 ст.121 КУпАП повторне протягом року порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

-ч.4 ст.122 КУпАП порушення передбачені частинами першою, другою або третьою цієї статті, що спричинили створення аварійної обстановки, а саме: примусили інших учасників дорожнього руху різко змінити швидкість, напрямок руху або вжити інших заходів щодо забезпечення особистої безпеки або безпеки інших громадян.

-ст.122-2 КУпАП невиконання водіями вимог поліцейського, а водіями військових транспортних засобів- вимог посадової особи військової інспекції безпеки дорожнього руху Військової служби правопорядку у ЗСУ про зупинку транспортного засобу.

-ч.2 ст. 123 КУпАП в’їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонений

-ч.3 ст.123 КУпАП порушення, передбачене частиною другою цієї статті, вчинене під час надання послуг з перевезення пасажирів або під час перевезення небезпечних вантажів.

-ст.124 КУпАП порушення учасниками дорожнього руху правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів, вантажу, автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, дорожніх споруд чи іншого майна (тобто, за скоєння ДТП).

-ч.1 ст.130 КУпАП керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також передача керування транспортними засобами особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів, а так само відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

-ч.2 ст. 130 КУпАП повторне протягом року вчинення будь-якого з порушення, передбачених частиною першою цієї статті.

-ч.3 ст. 130 КУпАП дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені особою, яка двічі протягом року піддавалася адміністративному стягненню за керування транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, за відмову від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

-ч.4 ст. 130 КУпАП вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім тих, що входять до офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, чи до прийняття рішення про звільнення від проведення такого огляду.

Необхідно пам’ятати, що вилучення водійського посвідчення це не обов’язок поліцейського, а його право.

 

Тож, який алгоритм дій працівника поліції, у разі вилучення водійського посвідчення:

 

По-перше,

інспектором патрульної поліції складається протокол про вчинення адміністративного правопорушення, в якому обов’язково робиться запис про вилучення посвідчення водія;

По-друге,

інспектор патрульної поліції зобов’язаний видати тимчасове водійське посвідчення строком на три місяці з дати вилучення посвідчення водія.

 

ВАЖЛИВО!!!

Відлік строку позбавлення водійських прав починається з моменту фактичного позбавлення водія права керувати транспортними засобами. Коли у водія вилучили водійське посвідчення на місці вчинення правопорушення, йому видають тимчасовий талон, який дозволяє керувати авто. Позбавлення права керувати авто фактично відбувається з моменту набрання рішенням суду про позбавлення прав сили.

 

Щодо повернення посвідчення водія. Порядок повернення водійських прав. 

Згідно з абзацом третім пункту 6 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 р. N 1086, тимчасово вилучене посвідчення повертається водієві після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення або подання до територіального органу Національної поліції копії постанови суду про закриття справи (крім випадків, коли справу про адміністративне правопорушення за тим самим фактом закрито у зв'язку з передачею матеріалів прокурору або органу досудового розслідування).

Тобто, суд по вищевказаним статтям КУпАП може винести одне з наступних рішень:

1)   постанову, про визнання водія винним у скоєнні правопорушення, передбаченого однієї зі вищевказаних статей, та призначити стягнення у вигляді позбавлення права керувати всіма видами транспортних засобів - у такому випадку необхідно чекати закінчення строку притягнення до адміністративної відповідальності, потім знову здавати іспити, проходити медичний огляд та чекати результати;

2) у випадку накладення постановою суду стягнення у вигляді штрафу – необхідно його сплатити та надати цю постанову суду, що набула законної сили, та надати квитанцію про сплату штрафу до поліції, після чого Вам буде повернуто водійське посвідчення;

3)   постанову про закриття справи за відсутності подій та складу правопорушення, то необхідно звертатися до відділу поліції з копією рішення суду про закриття справи та забирати своє водійське посвідчення.

 

ВАЖЛИВО! Якщо справа про адміністративне правопорушення за вказаними статтями не розглянута судом протягом трьох місяців з дня вчинення правопорушення з будь-яких причин, то вона підлягає закриттю на підставі ст. 38 КУпАП, -

 

Стаття 38 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Строки накладення адміністративного стягнення.

Якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні — не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частині третій цієї статті.

Тобто, у випадку якщо з часу скоєння інкримінованого порушення пройшло вже 3 місяці, а справа ще не розглянута, ви маєте взяти в суді довідку про це (що на час видачі довідки вже минуло три місяці, а по справі ще не винесена постанова) та надати її до відділу адміністративної практики у поліції, на підставі чого Вам зобов’язані повернути вилучене у Вас водійське посвідчення.

 

Тож, щоб уникнути нелегітимного та безпідставного вилучення водійського посвідчення звертайтеся за кваліфікованою допомогою АвтоАдвоката. Автоюристи нашої спеціалізованої компанії допоможуть Вам повернути Ваше водійське посвідчення.

 

ОТРИМАТИ КОНСУЛЬТАЦІЮ АБО СКОРИСТАТИСЯ ПОСЛУГАМИ АВТОАДВОКАТА МОЖНА ТУТ.

ПАМ’ЯТКИ ДЛЯ ВОДІЯ В АВТОМОБІЛЬ ТУТ.