У зв’язку із великою кількостю відвідувачів форум для водіїв було розташовано на окремому сайті, нижче посилання.

Ссылка на ФОРУМ для водителей 2024 — чтоб найти похожую тему и обсуждение дела о ДТП, найти порядок и сроки страховых выплат по полису ОСАГО (автогражданка), узнать отзывы о страховых компаниях Украины и о том, как они выплачивают страховки, а также если полицейский составил протокол по ст. 130 КУпАП, и другие «автодорожные» дела — с 10 апреля 2023 года нужно перейти по этой ссылке.

Также здесь вы можете зарегистрироваться на форуме и задать свой вопрос. Обращаем Ваше внимание, что ответы актуальны на дату публикации ответа.

При спілкуванні на Форумі  просимо вас вести себе пристойно та бути вічливим один із одним! 

Вы можете задать свой вопрос нашим экспертам или найти решение вопроса среди тем в форуме!

Навигация Форума
Вы должны войти, чтобы создавать сообщения и темы.

ЯК МІНІМІЗУВАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СТ. 286 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ

ЯК МІНІМІЗУВАТИ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА СТ. 286 КРИМІНАЛЬНОГО КОДЕКСУ (ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ БЕЗПЕКИ ДОРОЖНЬОГО РУХУ ОСОБОЮ, ЯКА КЕРУЄ АВТОМОБІЛЕМ, ЩО СПРИЧИНИЛО ПОТЕРПІЛОМУ СЕРЕДНЬОЇ ТЯЖКОСТІ ТІЛЕСНЕ УШКОДЖЕННЯ)

 Кримінальний кодекс України у ч. 1 ст. 286 передбачає відповідальність за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесне ушкодження у вигляді штрафу від двохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.

Таким чином, мінімальним видом і розміром покарання за ст.286 ч. 1 КК України при заподіянні середньої тяжкості тілесних ушкоджень є штраф від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів  доходів (від 3400 грн. до 8500 грн.). У підсумку, за дане правопорушення санкція статті 286 ККУ передбачає два покарання для правопорушника: основне (від штрафу до обмеження волі) – обов’язкове, та додаткове - позбавлення права керування транспортним засобом - на вибір суду.

При цьому кримінальна відповідальність за ст. 286 настає за умови заподіяння наслідків у вигляді шкоди здоров’ю, яка є не менш небезпечною, ніж середньої тяжкості тілесне ушкодження.

Фабула представленої нижче справи є яскравим показником того, що спеціалісти компанії «АвтоАдвокат» можуть на правовому рівні мінімізувати відповідальність за вчинене правопорушення.

ОГЛЯДОВА ФАБУЛА ПО СПРАВІ:

Водій «П», керуючи технічно справним транспортним засобом, грубо порушив ПДР, а саме вимоги п. 12.1 Правил дорожнього руху України, згідно з яким:

- п.12.1. «Під час вибору в установлених межах безпечної швидкості руху водій повинен ураховувати дорожню обстановку, а також особливості вантажу, що перевозиться і стан транспортного засобу, щоб мати змогу постійно контролювати його рух та безпечно керувати ним»,

та при виборі в установлених межах безпечної швидкості руху, не врахував дорожню та погодну обстановку, та не впоравшись із керуванням допустив зіткнення з іншим автомобілем, у зв’язку з чим, водію цього автомобіля були заподіяні травми середнього ступеня тяжкості за критерієм тривалості розладу здоров’я, що було встановлено згідно з висновком судово-медичної експертизи.

За кваліфікованою допомогою адвокатів та експертів компанії «АвтоАдвокат» була розроблена стратегія захисту водія автомобіля «П».

По-перше, була повністю відшкодована матеріальна шкода потерпілій особі – витрати на лікування та проведену операцію, - частково за рахунок страхової компанії відповідно до страхового полісу винуватця ДТП, та  частково за рахунок коштів водія. Після чого постраждала в ДТП особа не мала жодних претензій до водія автомобіля.

По-друге,  допитаний під час судового розгляду особа «П» повністю визнав свою винуватість, щиро розкаявся та пояснив, що, керуючи автомобілем під час руху не врахував дорожню та погодну обстановку (наявність дощу та туману), та не впоравшись із керуванням, допустив зіткнення з іншим автомобілем, що рухався у зустрічному напрямку по своїй смузі руху.

До суду біли надані відповідні докази вищевказаних обставин, адже при визначенні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного та обставини, що пом’якшують або обтяжують покарання.

При призначенні покарання обставинами, які його пом'якшують, у відповідності до вимог ст. 66 Кримінального кодексу України визнаються:

1) з'явлення із зізнанням, щире каяття або активне сприяння розкриттю злочину;

2) добровільне відшкодування завданого збитку або усунення заподіяної шкоди;

2-1) надання медичної або іншої допомоги потерпілому безпосередньо після вчинення злочину;

3) вчинення злочину неповнолітнім;

4) вчинення злочину жінкою в стані вагітності;

5) вчинення злочину внаслідок збігу тяжких особистих, сімейних чи інших обставин;

6) вчинення злочину під впливом погрози, примусу або через матеріальну, службову чи іншу залежність;

7) вчинення злочину під впливом сильного душевного хвилювання, викликаного неправомірними або аморальними діями потерпілого;

8) вчинення злочину з перевищенням меж крайньої необхідності;

9) виконання спеціального завдання з попередження чи розкриття злочинної діяльності організованої групи чи злочинної організації, поєднане з вчиненням злочину у випадках, передбачених цим Кодексом.

Дії обвинуваченого особа «П» суд кваліфікував за ч. 1ст. 286 КК України як порушення правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що спричинило потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Обставиною, яка пом'якшує покарання обвинуваченого особа «П» згідно зі ст.66 КК України, суд визнав його щире каяття у вчиненому злочині та добровільне відшкодування завданих збитків постраждалому внаслідок ДТП.

Суд зазначив у вироку, що він вважає необхідним і достатнім для виправлення обвинуваченого та попередження нових злочинів призначити обвинуваченому у скоєні ДТП покарання у межах, установлених у санкції статті особливої частини КК України у вигляді обмеження волі без позбавлення права керування транспортними засобами.

За допомогою АвтоАдвоката суд вирішив можливим на підставі ст.75 Кримінального кодексу України звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання з випробовуванням та встановив іспитовий строк 1 рік, при цьому суд вирішив не застосовувати додаткове покарання у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.

Отже, за умови належної поведінки обвинуваченого протягом іспитового строку - один рік після постановлення вироку, до нього не буде застосовано ніякого покарання.

Таким чином особі «П» призначено покарання вигляді обмеження волі зі звільненням від покарання (на підставі ст. 75 КК - умовно) без позбавлення права керування транспортними засобами, що відповідає санкції статті 286 ККУ.